Полірування фар

З часом порушуються оптичні властивості фари, вона втрачає прозорість, затирається та каламутніє. В результаті, світловий потік втрачає інтенсивність і як наслідок — знижується рівень безпеки водіння. Поліровка фар — процес відновлення прозорості оптики автомобіля. Ми не рекомендуємо полірувати фари самостійно, оскільки це може призвести до невиправних наслідків.

Поліровка фар Cadillac EscaladeСучасні фари роблять із пластику (прозорого) полікарбонату або акрилу). Пластик не такий крихкий, як скло, але більше схильний до згубного впливу УФ променів. Тому фари з пластику розкриваються захисним шаром лаку. Через деякий час захисне покриття зношується, дряпається, жовтіє та каламутніє. Це призводить до зменшення інтенсивності світлового потоку. Зниження інтенсивності світлового потоку призводить до перегріву фари. У результаті на пластиці утворюються мікротріщини — перша ознака незворотного процесу руйнування фари.

Пісок, гравій, агресивна хімія... Навіть дрібні частинки піску залишають мікросколи на поверхні фар, які можуть бути навіть не видно людському оку. Що ж тоді говорити про гравій та велике каміння, яке залишає глибокі сколи (особливо на скляних фарах). Крім того, пластик (полікарбонат або акрил) піддається хімічному впливу, його властивості змінюються від температурних перепадів.

Помутніння, подряпини, сколи знижують світловий потік на 20-80%

Також згубний для фар вплив ультрафіолету. Промені сонця руйнують захисний шар, фари жовтіють і з'являються мікротріщини. Всі ці фактори сприяють тому, що знижується функціональність фари — зменшується сила світлового потоку.

Усунення глибоких пошкоджень

Полірування скляних туманокПоліровка фар допоможе відновити прозорість і прибрати тільки неглибокі подряпини та дефекти. За необхідності, спочатку потрібно усунути глибші ушкодження: відколи, посіченість, подряпини та ін. Для цього використовують шліфматеріал з більшим розміром абразиву. Шліфування фари проводитися поетапно — від великого зерна до дрібноабразивного. Розмір абразиву і, відповідно, кількість етапів шліфування залежить від ступеня (глибини) ушкоджень. Усунення дефектів на фарі відбувається за рахунок того, що великі частки абразиву «зрізають» верхній мікроскопічний шар пластику. Після останнього етапу шліфування необхідно провести полірування фар. Полірування усуне наслідки шліфування та відновить прозорість фари.

Поліровка фар

Полірування фар відбувається в 2 етапи. На першому для полірування фар використовують пасту з абразивними частинками та круги з хутра. Весь процес здійснюватиметься за допомогою роторного полірувального інструменту на оборотах 1500-2000. Дуже важливо не перегріти фару, тому що можуть утворитися мікротріщини. На останньому етапі застосовують безабразивні поліролі. З їх допомогою усуваються всі мікроризики, які утворилися під впливом абразивів, і поверхня стає абсолютно прозорою.

Полірована поверхня має глибину нерівностей менше довжини хвилі видимого світла. Вона прозора, не розсіює світлових променів і має досконалий блиск. В результаті полірування фар збільшується яскравість світлового потоку, а також усувається ефект "розмитості". світла, яке з'являється через дефекти на фарі.

Якщо для відновлення фари (або з інших причин) потрібно усунути захисний шар лаку, то ми настійно рекомендуємо захистити фари антигравійною плівкою. Без захисного шару пластикова фара дуже швидко помутніє і можуть з'явитися мікротріщини. Крім пластикових, ми також поліруємо фари зі скла.

Фари ДО та ПІСЛЯ полірування


Захисна плівка для фар

Після полірування найкраще захистити фари бронеплівкою VentureShield або Hexis Car Pro. «Бронеплівка» товщиною 200 мкм надійно захистить фари від подряпин, ультрафіолету, хімічних та механічних пошкоджень. Абсолютно прозора плівка має 100% світлопроникність.

Поліуретанова плівка VentureShield

Поліуретанова плівка VentureShield

Секрет захисту антигравійної плівки полягає у її властивостях. Завдяки своїй еластичності, поліуретанова плівка поглинає руйнівну енергію каменів, що летять назустріч. Це дозволяє розподілити вплив від удару по більшій площі покриття, знижуючи точковий ефект.Фари після полірування

Як не можна полірувати фари

Шар лаку захищає пластик від ультрафіолету та агресивного навколишнього середовища. Після полірування фари стають вразливими і незабаром каламутніють. Крім того, можуть з'явитися мікротріщини, які прибрати вже неможливо.


Полірування фар BMW

Відновлення фар BMW

Автомобіль, який багато їздив за містом, видно відразу. Капот, передній бампер та фари усіяні сколами від гравію та дрібних каменів. Фари згодом втрачають як естетичні властивості, а й функціональні. Чи допоможе полірування фар виправити дефекти?


Крім прозорої плівки пропонуємо тоновані плівки різних відтінків та текстур. Тонування фар плівкою – це не тільки стильно! Досвідчені водії знають, що туман найкраще пробиває саме жовтий пучок світла. Тому, протитуманки багато хто обклеює плівкою жовтого відтінку.